Blog

Gast blog: ESET Nederland

  • Amsterdam, Nederland
    • 2022-08-31
    • leestijd: 5 minuten
climate friendly rainforest with sun

ESET Nederland maakt sinds 7 maanden deel uit van de Regreener community en heeft zich inmiddels opgewerkt naar een indrukwekkende 12e plaats op het Regreener leaderboard. We zijn daarom vereerd dat zij een gastblog schreven over ESET’s kijk op duurzaamheid en de samenwerking met Regreener.

ESET in partnership with Regreener

Over ESET

ESET Nederland beschermt vooruitgang op een verantwoordelijke en duurzame manier. Al sinds onze oprichting in 1987 in Slowakije, wat begon als pionieren op het gebied van Digital Security, zetten wij ons in voor de bescherming en sociale, wetenschappelijke en technologische vooruitgang van bedrijven, kritieke infrastructuur en consumenten wereldwijd. Nu, meer dan drie decennia later, mogen wij onszelf het grootste IT-security bedrijf uit de Europese Unie noemen.

We bevinden ons als wereldwijde leider op het gebied van Digital Security in het hart van de digitale veiligheid in Europa. En daar maken we ons hard voor! Want in een wereld die steeds digitaler wordt vinden wij het belangrijk dat iedereen het potentieel van technologie volledig kan omarmen en erop kan vertrouwen. Zodat vooruitgang, mede mogelijk gemaakt door technologie, veilig doorgang kan vinden.

In Nederland doen we dit met een team van 70 mensen die zich elke werkdag vanuit huis of vanuit ons kantoor in Sliedrecht inzetten voor de digitale veiligheid van Nederland. Niet alleen door middel van producten en diensten, maar ook door middel van het delen van kennis en het ondersteunen waar nodig.

ESET & Duurzaamheid

Duurzaamheid vinden we een belangrijk onderwerp, als organisatie is onze pay-off Progress.Protected. wat voor ons staat voor het beschermen van technologie en de vooruitgang die mogelijk gemaakt wordt door technologie. In onze ogen hebben we moderne technologie namelijk nodig om onder andere de uitdagingen zoals klimaatverandering op te lossen. Wij willen de wereld niet alleen veiliger maken, maar zouden de wereld graag ook een stukje mooier en beter achterlaten voor de volgende generaties.

Als organisatie proberen wij dan ook een actieve rol hierin te spelen. In de eerste plaats door kennis te delen over digitale veiligheid en het bewustzijn over dit onderwerp te vergroten. Bijvoorbeeld door middel van het geven van awareness trainingen, ons kennisplatform Online Veilig en door samen te werken met maatschappelijke partners. Daarnaast maken we ons hard voor diversiteit en inclusiviteit en krijgen NGO’s bij ons gratis bescherming. Op het gebied van duurzaamheid geven wij oude apparaten een nieuw leven via onze stichting Techeveryone. Deze apparaten gaan vervolgens naar mensen die deze apparaten zelf niet zouden kunnen kopen.

Verder hebben we een fietsplan om personeel dat dichtbij kantoor woont te stimuleren om met de fiets te komen in plaats van met de auto. We proberen zo onze CO2-uitstoot en de bronnen die we gebruiken zo klein mogelijk te houden, zo zijn we bijvoorbeeld op weg naar een ‘paperless office’. Daarnaast werken we dus samen met Regreener om de CO2 uitstoot van onze organisatie en ons team te compenseren. We zijn nog niet waar we willen zijn op gebied van duurzaamheid, maar we hebben de juiste weg in geslagen en zijn ons steeds bewuster van onze impact op het milieu.

Niet alleen wij als organisatie vinden het belangrijk duurzamer te opereren, we merken ook in de markt dat zowel vanuit de overheid als vanuit onze eigen partners en grotere klanten duurzaamheid een steeds belangerijker onderwerp is. Dit krijgen we ook terug vanuit ons eigen team en mensen die bij ons sollictiteren, zij willen werken voor maatschappelijk verantwoorde bedrijven met een purpose of in ieder geval een bedrijf dat een positieve bijdrage levert aan de samenleving.

ESET heeft een diep verantwoordelijkheidsgevoel als het gaat om duurzaamheid. Onze organisatie is ooit opgericht voor het oplossen van een maatschappelijk probleem - computervirussen bestrijden. Wanneer je als organisatie een business model hebt dat waarde creert aan de hand van een maatschappelijk probleem, dan heb je een absolute verantwoordelijkheid om terug te geven in de breedste zin van het woord. Dat nemen wij zeer serieus. Het maakt ons werk nog zinvoller en we lopen daar graag in voorop.

ESET & Regreener

Eind februari zijn we begonnen met Regreener omdat wij als organisatie onze maatschappelijke impact enorm belangrijk vinden. Hierdoor willen we op verschillende aspecten ons steentje bijdragen, waaronder CO2 compensatie. Zo is het eerste contact ontstaan tussen ESET & Regreener en is er gekeken wat ESET & Regreener voor elkaar kunnen betekenen.

Regreener sluit erg aan op de maatschappelijke pijlers die wij bij ESET hebben en vanuit daar is de samenwerking ontstaan. Ondertussen zijn we alweer 7 maanden verder en hebben we flink wat ecologische impact van ons steeds groter wordende team gecompenseerd! Op het dashboard van Regreener krijgen we in één oogopslag inzicht in hoe deze compensatie eruit ziet.

Wij hebben in 7 maanden tijd volgens dit dashboard al bijna 3000 boven gepland, bijna 180 hectare regenwoud beschermd en 385 ton aan CO2 gecompenseerd. Dat staat gelijk aan bijna 680 rondreizen naar Barcelona met het vliegtuig of het eten van 10.800 kilo vlees en het voelt goed dat we dit voor ons team kunnen doen.

Ons uiteindelijke doel is om met een totaalpakket aan duurzame initiatieven zoals CO2-reductie en onze CO2-compensatie door Regreener de wereld elke dag een stukje beter te maken.

Lees in onze recente blog hoe je je huis milieuvriendelijker kunt maken, zodat je zelfs vanuit je luie stoel kunt bijdragen aan de strijd tegen klimaatverandering.

Kom vandaag nog in actie met Regreener

Foto van teamgenoot Boris Bekkering

Boris Bekkering Head of Climate Impact